pozadie
Posledná zmena: 26.01.2015

Kurz Pedikér - pedikérka

Miesto realizácie kurzu:Vzdelávacia Agentúra AMOS-K, Budyšínska 20, 831 03 Bratislava
Kurz sa poskytuje: Bratislava
Cena kurzu (cena s DPH):400 EUR
Poznámka k cene:Možnosť platby na splátky. Zľava -10% z ceny rekvalifikačného kurzu pri zaplatení celej sumy naraz najneskôr v deň začatia kurzu, len pri skupinovej výučbe.
Popis akreditácie:akreditácia vydaná Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR pod číslom 2477/2012/73/4
Dátum vydania akreditácie:16.07.2012
Informácie o kurze
Obsahová náplň kurzu:Absolvent vzdelávacieho programu v teoretickej oblasti má poznatky z oblasti bezpečnosti pri práci, prvej pomoci, práva, hygieny, o chorobách dolných končatín, pozná pracovné postupy pri mokrej a suchej pedikúre, pri modelovaní a lakovaní nechtov, ovláda odlišnosti pokožky tváre od pokožky na nohách,anatómiu nechtu a jeho skladbu, pozná ošetrujúce kozmetické prípravky na poškodené a prirodzené nechty, ich zloženie a dokáže ich aplikovať na základe analýzy nechtov, vie charakterizovať pracovné nástroje a ich použitie v pedikérskej praxi, pozná zariadeniach pedikérskych salónov (nábytok) a pomôcky, používané v pedikérskej praxi. Ovláda prevádzkový poriadok. Z praktickej časti absolvent ovláda: diagnostiku aktuálneho stavu chodidla, pokožky a nechtov na nohách, stanovenie pracovného postupu pri ošetrení daného chodidla,ošetrenie zhrubnutej a popraskanej pokožky na chodidle, ošetrenie diabetickej nohy,zarastených nechtov, kurieho oka, pľuzgierov na nohe, ovláda pracovný postup pri nechtovej náhrade, masáž nôh, správne aplikuje kozmetické - pedikérske prípravky na ošetrenie normálnej, suchej a potivej pokožky nôh, ovláda odlakovanie, lakovanie, modelovanie a zdobenie nechtov na nohách a technické postupy pedikúry pri ošetrovaní dolných končatín mokrou a suchou-prístrojovou pedikúrou. Vie si zariadiť salón s pedikérskym nábytkom a pedikérskymi pomôckami. Absolvent vie poradiť zákazníkom, ako sa majú starať o svoje nohy v domácom prostredí.
Organizačné údaje o kurze:Teoretická aj praktická výučba prebieha v našom pedikérskom salóne praktickej výučby.
Výučba prebieha pod každodenným vyučovacím dozorom odbornej učiteľky.
Kurz otvárame priebežne počas celého roka v dopoludňajších aj poobedňajších hodinách.

KURZ JE VHODNÝ AJ PRE ÚPLNÝCH ZAČIATOČNÍKOV, NIE JE POTREBNÉ PRED NÁSTUPOM NA VÝUČBU OVLÁDAŤ ŽIADNE ZÁKLADY Z UVEDENEJ PROFESIE.

PROGRAM VÝUČBY PRISPÔSOBUJEME POŽIADAVKÁM UCHÁDZAČOV, CIEĽ JE JEDEN, ZVLÁDNUŤ VŠETKO, ČO JE PRE DANÝ ODBOR POTREBNÉ.

UMOŽŇUJEME POHYBLIVÚ FORMU ŠTÚDIA - nie je podmienkou kurz ukončiť v termíne, na ktorý sa nastúpi, ale pri nepredvídaných prekážkach, vo výučbe sa môže pokračovať v ďalšom termíne, bez navýšenia poplatku. Možnosť striedania výučby v dopoludňajších aj popoludňajších hodinách.
Rozsah kurzu:284 h.
Doplňujúce informácie:Cieľová skupina: Osoby so záujmom pracovať v oblasti pedikérskych služieb. Profil: Absolvent vzdelávacieho programu v teoretickej oblasti má poznatky z oblasti bezpečnosti pri práci, prvej pomoci, práva, hygieny, o chorobách dolných končatín, pozná pracovné postupy pri mokrej a suchej pedikúre, pri modelovaní a lakovaní nechtov, ovláda odlišnosti pokožky tváre od pokožky na nohách,anatómiu nechtu a jeho skladbu, pozná ošetrujúce kozmetické prípravky na poškodené a prirodzené nechty, ich zloženie a dokáže ich aplikovať na základe analýzy nechtov, vie charakterizovať pracovné nástroje a ich použitie v pedikérskej praxi, pozná zariadeniach pedikérskych salónov (nábytok) a pomôcky, používané v pedikérskej praxi. Ovláda prevádzkový poriadok. Z praktickej časti absolvent ovláda: diagnostiku aktuálneho stavu chodidla, pokožky a nechtov na nohách, stanovenie pracovného postupu pri ošetrení daného chodidla,ošetrenie zhrubnutej a popraskanej pokožky na chodidle, ošetrenie diabetickej nohy,zarastených nechtov, kurieho oka, pľuzgierov na nohe, ovláda pracovný postup pri nechtovej náhrade, masáž nôh, správne aplikuje kozmetické - pedikérske prípravky na ošetrenie normálnej, suchej a potivej pokožky nôh, ovláda odlakovanie, lakovanie, modelovanie a zdobenie nechtov na nohách a technické postupy pedikúry pri ošetrovaní dolných končatín mokrou a suchou-prístrojovou pedikúrou. Vie si zariadiť salón s pedikérskym nábytkom a pedikérskymi pomôckami. Absolvent vie poradiť zákazníkom, ako sa majú starať o svoje nohy v domácom prostredí. Odborný garant: Mgr. Katarína Žofčíková Lektori: Dana Hrbáčková , Ján Masarovič , Judr. Ľubomíra Krchníková , MUDr. Halka Ležovičová , MUDr. Zuzana Holčíková , RNDr. Mário Ležovič PhD., MPH
Kontaktné údaje
Kontaktná osoba:
Meno:p. Gališová
Telefón:+421905123858
Vzdelávacia inštitúcia:
Názov:Vzdelávacia agentúra AMOS-K, spol. s r.o.
Adresa:Budyšínska 20, 83103 Bratislava