pozadie
Posledná zmena: 26.01.2015

Kurz Kozmetik - kozmetička

Miesto realizácie kurzu:Vzdelávacia Agentúra AMOS-K, Budyšínska 20, 831 03 Bratislava
Kurz sa poskytuje: Bratislava
Cena kurzu (cena s DPH):600 EUR
Poznámka k cene:Možnosť platby na splátky. Zľava -10% z ceny rekvalifikačného kurzu pri zaplatení celej sumy naraz najneskôr v deň začatia kurzu, len pri skupinovej výučbe.
Popis akreditácie:akreditácia vydaná Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR pod číslom 2477/2012/73/2
Dátum vydania akreditácie:16.07.2012
Informácie o kurze
Obsahová náplň kurzu:Absolvent vzdelávacieho programu v teoretickej oblasti má poznatky z bezpečnosti pri práci, prvej pomoci, z práva, hygieny a epidemiológie, dermatológie, o kozmetických chybách a chorobách kože, vie posúdiť aktuálny stav a kvalitu pokožky, ovláda príčiny, prejavy a možné povolené kozmetické úkony pri kožných zmenách, vyvolaných kožnými chorobami.
Pozná biochemické procesy v jednotlivých vrstvách pokožky a ich vplyv na farbu pokožky, vlasov a nechtov. Pozná zariadenia kozmetických salónov (nábytok), kozmetické pomôcky a chemické prípravky - ich skladbu a aplikáciu. Pozná využívanie modernej techniky v kozmetike a informácie o nových trendoch v oblasti vývoja kozmetiky.

Z praktickej časti má absolvent vzdelávacieho programu zručnosti v oblasti techniky kozmetických úkonov: masáži a ošetrení tváre, dekoltu a rúk,v technologickom postupe pri farbení rias a obočia, v úprave a formovaní obočia, naparovaní tváre, v povrchovom a hĺbkovom čistení pleti, depilácii so studeným a teplým voskom.
Má zručnosť pri nanášaní masky na tvár.
Vie poradiť zákazníkom v oblasti ošetrovania, predaja a používania kozmetických prípravkov.

Teoretická aj praktická výučba prebieha v našich vlastných priestoroch, v kozmetickom salóne praktickej výučby. Prax prebieha priamo na zákazníkoch nášho kozmetického salónu.
Organizačné údaje o kurze:Pri výučbe uprednostňujeme individuálny spôsob výučby.

KURZ JE VHODNÝ PRE ÚPLNÝCH ZAČIATOČNÍKOV, NIE JE POTREBNÉ PRED NÁSTUPOM NA VÝUČBU OVLÁDAŤ ŽIADNE ZÁKLADY Z UVEDENEJ PROFESIE.

PROGRAM VÝUČBY PRISPÔSOBUJEME POŽIADAVKÁM UCHÁDZAČOV, CIEĽ JE JEDEN, ZVLÁDNUŤ VŠETKO, ČO JE PRE DANÝ ODBOR POTREBNÉ.

UMOŽŇUJEME POHYBLIVÚ FORMU ŠTÚDIA - nie je podmienkou kurz ukončiť v termíne, na ktorý sa nastúpi, ale pri nepredvídaných prekážkach, vo výučbe sa môže pokračovať v ďalšom termíne, bez navýšenia poplatku. Možnosť striedania výučby v dopoludňajších aj popoludňajších hodinách
Rozsah kurzu:450 h.
Doplňujúce informácie:Cieľová skupina: Osoby so záujmom pracovať v oblasti kozmetických služieb. Profil: Absolvent vzdelávacieho programu v teoretickej oblasti má poznatky z bezpečnosti pri práci, prvej pomoci, z práva, hygieny a epidemiológie, dermatológie, o kozmetických chybách a chorobách kože, vie posúdiť aktuálny stav a kvalitu pokožky, ovláda príčiny, prejavy a možné povolené kozmetické úkony pri kožných zmenách, vyvolaných kožnými chorobami. Pozná biochemické procesy v jednotlivých vrstvách pokožky a ich vplyv na farbu pokožky, vlasov a nechtov. Pozná zariadenia kozmetických salónov (nábytok), kozmetické pomôcky a chemické prípravky - ich skladbu a aplikáciu. Pozná využívanie modernej techniky v kozmetike a informácie o nových trendoch v oblasti vývoja kozmetiky. Ovláda prevádzkový poriadok. Z praktickej časti má absolvent vzdelávacieho programu zručnosti v oblasti techniky kozmetických úkonov: masáži a ošetrení tváre, dekoltu a rúk,v technologickom postupe pri farbení rias a obočia, v úprave a formovaní obočia, naparovaní tváre, v povrchovom a hĺbkovom čistení pleti, mikromasáži očného okolia, depilácii so studeným a teplým voskom. Má zručnosť pri nanášaní masky na tvár, v dennom, večernom a svadobnom líčení, ovláda vízažistické triky, korekcie tváre, očí,úst a nosa. V záverečnej fáze, vie esteticky upraviť zákazníčku – pleť a vlasy. Vie poradiť zákazníkom v oblasti ošetrovania, predaja a používania kozmetických prípravkov. Odborný garant: Ing. Božena Hornická Lektori: Dana Hrbáčková , Henrieta Fridrichová , Ján Masarovič , Ing. Božena Hornická , Judr. Ľubomíra Krchníková , MUDr. Halka Ležovičová , MUDr. Zuzana Holčíková , RNDr. Mário Ležovič PhD., MPH
Kontaktné údaje
Kontaktná osoba:
Meno:p. Gališová
Telefón:+421905123858;+421910220325;+421244442205
Vzdelávacia inštitúcia:
Názov:Vzdelávacia agentúra AMOS-K, spol. s r.o.
Adresa:Budyšínska 20, 83103 Bratislava